online logo tasarım

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Lügat anlamı olarak ana karşılığı dilimizde amblem olan, bir meslekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, anlamını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak meslekletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı mesleki sembolize edebileceği kabil, markanın kendi anlamı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara sahip olabilir.

Sorusu sorulduğunda sözcük anlamının haricinde, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan zat veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı berenarı önemlidir. öbür taraftan logo dizayn çaldatmaışmasını meydana getirecek zat veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çaldatmaışmanızı nasıl bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, meslekletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çaldatmaışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmeslektirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş alanı ile faaliyette mevcut şirketler kucakin elan çok yeğleme edilebilir. Sessiz bir sektörde çalışkanlık gösteren meslekletmelerin genellikle logoları sektörü özümleme fiyat. Ama ansızın aşkın sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne mesleke yarar?
İşletmeler kucakin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz mevsim aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Skolastik halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan bayağı marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple meslekletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza kip adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çaldatmaışması ile kellelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir manzarate teşhisnmasını sağlayıcı meslekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Merasimsiz, kolay anlaşılır, sınırırlanması kolay, muhtemel olduğunca azca sayıda renkten oluşmalıdır. Her çyeksan baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok muhteşem ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı firma ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa amil vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya muhteşem dokunca verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine usturuplu olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yüzınöbet gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü mevsim bile dürüstılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da firma kucakin logo tasarlanacağı mevsim o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı mevsim simgenin taşıyacağı anlam hizmetında bu bilgi çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz